Завчасне виявлення загрози Вашому саду з допомогою професійних метеостанцій Davis Instruments

Садові насадження займають великі площі у всіх природних зонах України. Сучасне садівництво, виноградарство та овочівництво вимагає технологічного підходу до виробництва. Професійні садоводи прагнуть грамотно підходити до організації вирощування та виробництва продукції садівництва із застосуванням новітніх методів та технологій для отримання економічної ефективності діяльності в умовах раціонального використання природних ресурсів.

Для отримання високої врожайності саду важливе значення має контроль санітарного та фітопатологічного  стану рослин. Основним ворогом гарного врожаю яблук, груш та ін. садових культур є хвороби і шкідники. При вирощуванні плодових дерев на одному місці протягом багатьох років у садових насадженнях створюються певною мірою стабільні екологічні умови, що формують відносно постійний склад шкідливої та корисної  флори і фауни. Причинами активізації шкідників або збудників хвороб є настання сприятливих метеорологічних умов. При високій вологості у весняний період можливий повсюдний масовий розвиток яблуневого плодового пильщика, плодожерки. Яблунева плодожерка – це шкідник номер один, що пошкоджує плоди. Залежно від суми ефективних температур може розвиватися у двох, трьох, у південному Степу можливе четверте покоління, як це відбувалося у 2009 році.

borba-s-parshoy-na-yabloni-300x189.jpgНайпоширенішими та небезпечними хворобами садових культур є парша Збудник парші яблуні - сумчастий гриб Venturia inaegualis. Розвитку хвороби сприяє волога прохолодна весна, рясні роси і дощі в літній період. Провідну роль у епіфітотіологіі хвороби відіграє тривалість зволоження листя і плодів крапельно-рідкою вологою. 

Борошниста роса значно поширюється в неосвітлених, слабко провітрюваних молодих і плодоносних садах та розсадниках. Врожай сильноуражуваних сортів може знизитись на 50-80%. За прохолодної дощової погоди під час цвітіння ймовірне ураження дерев моніліозом. 

  12345.jpg

Для підвищення стійкості плодових культур проти шкідників і хвороб та одержання високого врожаю треба проводити захисні заходи протягом усього року. Як правило садоводи цілорічно вносять засоби захисту рослин для профілактики від ураження шкідниками та виникнення  хвороб і часто незалежно від погодних умов, чим зменшують їх ефективність і в результаті чого несуть значні затрати.

При розумному підході до організації захисту садових культур від хвороб і шкідників насамперед необхідно контролювати метеорологічні умови саду. Для цього провідні господарства використовують сучасні професійні метеостанції Davis Instruments, що дозволяють контролювати метеорологічний стан території саду: температуру і вологості повітря, кількість сонячної радіації, сумарне випаровування, температуру і вологість ґрунту, а також що найважливіше для садівництва – вологість листа. З допомогою програмного забезпечення метеодані Вашого саду зберігаються у Вас на комп’ютері, для подальшого аналізу, використання, отримання звітів. З метою попередження фітопатологічного ураження розроблені інтегровані модулі боротьби із шкідниками. В програму внесені моделі розвитку різних хвороб на рослинах з огляду на погодні умови та вид рослини, що сигналізує про наближення сприятливих умов для утворення  можливої проблеми і підвищує вірогідність вчасного її усунення. Також програма фірми Davis Instruments показує коли рослина знаходить в безпечному періоді для росту і розвитку, чим дозволяє раціонально застосовувати ЗЗР.

Науковці та IT спеціалісти компанії  Davis Instruments (США) розробили 4 основні  моделі програмного забезпечення для моделювання розвитку хвороб та можливої появи шкідників з урахуванням погодних умов та біологічних особливостей певного виду садових культур.pest risk.jpg

Програмне забезпечення Davis Instruments розроблене для контролю фіто-санітарного стану у яблуневих та грушевих садах , що є найпоширенішими садовими культурами України. Програма забезпечує прогноз виникнення найпоширеніших хвороб таких як Парша (збудник Venturia inaegualis), Бактеріальний опік (збудник бактерія Erwinia amylovora) , Борошниста роса (збудник (Podosphaera leucotricha ), Сажистий гриб ( збудники гриби  Peltaster fructicola, Geastrumia polystigmatus, Leptodontium elatus, and Schizothyrium pomi), Бура плямистість груші (збудник Stemphylium vesicarium), інші та прогнозує появу 22 видів шкідників.

Аналогічні програми для прогнозування виникнення хвороб і шкідників для винограду, плодових культур та горіхових культур.

integrate pest modul.jpg

  Програма Davis Instruments для винограду дозволяє спрогнозувати та завчасно попередити виникнення антрактозу винограду, мілдью (хибна борошниста роса) оїдіум (борошниста роса), сіра гниль, чорна плямистість (фомопсис, ескоріоз, відмирання пагонів), та ін. а також 21 вид шкідників.

  Програма Davis Instruments для плодових кісточкових культур дозволяє завчасно спрогнозувати та попередити розвиток коко мікозу, кучерявості листків персика, моніліальний опік, борошниста роса вишні та ін. а також 18 видів різноманітних шкідників.

Програма Davis Instruments для горіхових культур завчасно попередить Вас про загрозу виникнення гнилі грецького горіха, антрактозу міндалю, сірої гнилі фісташок та ін.. Програма сигналізує можливу появу таких шкідників як яблунева плодожерка, європейський червоний кліщ, листоверка плодових культур, луговий клоп, східна плодожерка, фруктова полосата міль, звичайний павутинний кліщ та ін..

Для більш детальної інформації по програмному забезпеченню для метеостанцій Davis Instruments перейдіть на сторінку опису програм.

  ТОВ «Макролаб ЛТД» офіційний представник компанії виробника Davis Instruments професійного метеорологічного обладнання в Україні, консультанти  компанії нададуть кваліфіковану консультацію по вибору обладнання для моніторингу погодних умов та необхідне програмне забезпечення для завчасного виявлення загрози Вашому саду.


ТОВ «МАКРОЛАБ ЛТД»

тел. +38-044-258-34-01,
        факс +38-044-258-34-02 ,
        моб. +38-050-386-57-70,
       моб. +38-067-537-32-57

        E-mail: zhuravlov@voliacable.com
       www.davis.kiev.ua

Новини

vlagomer_zerna_f1_1.png
  • Вимірюваний діапазон вологості цільного зерна: 5%-25% вмісту води залежно від типу зерна;
    Роздільна здатність: 0,1%;
    Точність калібрування стосовно стандартного зразка: +/- 0,9%;
  • Вимірюваний діапазон вологості цільного зерна: 5%-25% вмісту води залежно від типу зерна;
  • Роздільна здатність: 0,1%;
  • Точність калібрування стосовно стандартного зразка: +/- 0,9%;

Яндекс.Погода

 
© Copyright 2024 «Macrolab».. All rightsv reserved. Development by Freesia 2009.